Patlaban eksistē tiešām neskaitāmas kontaktlēcas internetā vai veikalos – kādā veidā veikt pareizu pirkumu?

Nav noliedzams, ka tiešām kontaktlēcas mūsdienās tiešām ir un paliks diezgan populāras kā arī pieprasītas. Kontaktlēcas ir veiksmīgi aizstājušas brilles un vēl efektīvi koriģē tuvredzību vai tālredzību, astigmātismu uc.. Kontaktlēcas izvēlās arī skaistumam – acu krāsas maiņai vai akcenta piešķiršanai. Tad, kad un kurš lēcas izgudroja?
Vai varat iedomāties, ka pats L. da Vinči bija tas, kurš 16.gs. (precīzi tas bija 1508. gadā) radīja skices, kas attēlo ierīci, kuru tad var pielietot redzes uzlabošanai. Nākamo ieguldījumu ienesa Dekarts 1637. gadā. Tā bija neliela caurule, kas tad piepildīta ar ūdeni, veidojot savdabīgu palielināmo stiklu.
Tomēr pirmās kontaktlēcas radās 1888.g. un tās radīja stikla pūtējs f.Mullers. Viņam bija draugs bez plakstiņa un tam bija spēcīgas sāpes un visu laiku bija sausas acis. Mellers vēlējās viņam izlīdzēt, un no stikla izgatavoja lecas acīm. To centrs bija caurspīdīgs, bet malas baltas, lai varētu visu redzēt apkārt. Draugs uzlika lēcas acīm, un redze uzlabojās.
Vēlāk Müllers sāka masveidā ražot stikla kontaktlēcas. Tomēr šīs kontaktlēcas nemaz nebija pilnībā pielāgotas visiem. Tās varēja vilkt tikai ierobežots skaits cilvēku. Masveida kontaktlēcas ražošanu savās rokās ņēma K.Zeiss kopā ar Oto Šotu.

Un tagad mūsu tirgus ir pārpildīts ar ļoti savādākiem produktiem, kā piemēram, krāsainās lēcas, redzi koriģējošās lēcas. Tas viss atvieglo ikdienu, bez tam attīstoties digitālajai pasaulei, pieņemams ir arī kontaktlēcas interneta veikals, kur parasti ikvienas kontaktlēcas cenas ir zemākas nekā, piemēram, parastos optikas salonos. Pie tam šeit palīdz eksperti, kas palīdzēs atrast Jums piemērotāko produktu.

Uzzināt vairāk – http://www.ogrenet.lv/reklamraksti/46653/

Cik daudz dažnedažādu lēcu variantu sastopams piedāvājumā un vēl kādā veidā tās atlasīt?

Šodien eksistē ne vien viens kontaktlēcas interneta veikals, kura piedāvājuma klāstā pastāv tik daudzas lēcas acīm. Pašas kontaktlēcas jau var atšķirties viena no otras ne vien pēc cietuma, lietošanas mērķa, dizaina, nēsāšanas ilguma, bet arī lēcas cena var būt diezgan atšķirīga. No kā tad tas viss būs atkarīgs?

Pirmais, kāds tad kontaktlēcu veids tiek skatīts – cietas vai mīkstās lēcas acīm. Mīkstas kontaktlēcas protams ir visizplatītākais tips. Tās parasti tiek domātas klientiem ar tuvredzību vai tālredzību, astigmātismu vai hiperopiju. Šīs lēcas acīm pielieto arīdzan medicīniskiem nolūkiem, piemēram, kad ir nepieciešams ielikt acī zāles vai arī aizsargāt tās, lai padarīt ātrāku dzīšanas procesu. Cietās kontaktlēcas acu ārsti nozīmē, ja cilvēkam ir acs radzenes formas izmaiņas, ko nevarēs uzlabot ar mīkstajām. Šīs izmaiņas ir, piemēram, astigmātisms.

Kontaktlēcas var iedalīt pēc valkāšanas termiņa. Vienas dienas lēcas parasti tiek ievietotas tieši no rīta un izvilktas naktī, elastīgās, kuras ļauj gulēt vienu vai divas naktis lēcām esot acīs. Pastāv arī ilgstošas nēsāšanas, kur kontaktlēcas var lietot līdz 6 dienām pat neizņemot tās un visbeidzot, nepārtrauktās, kuru valkāšanas režīms varētu būt līdz pat trīsdesmit dienām.

Bez tā visa ir arī krāsainās lēcas internetā, kuras maina Jūsu acs krāsu un pat dažādu zīmējumu kontaktlēcas, ļaujot Jums palikt, piem., par vilku vai arī vilkaci.

Protams, ka tieši lēcas cena būs atkarīga no dažādiem faktoriem, gan no nēsāšanas termiņa, gan no cietuma un kādam mērķim tās ir paredzētas. Taču vienmēr, pasūtot kontaktlēcas internetā, var salīdzināt produktus pie vairākiem pārdevējiem un atrast savējo.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *