Kopnes privātmājai vai arī milzīgai ēkai, mūsdienās viss ir iespējams

Kad būvniecības posms nokļūst tieši pie tāda būtiska posma, piemēram, kā ēkas jumts, tomēr ir jāvelta lielāka uzmanība tāda veida posmam kā pats jumts. Šodien jumts īsteno ne vienīgi drošības funkciju miteklim, bet tajā pat brīdī pat ir vēl tās dizaina elements. Šodien pastāv tik daudz daudzpusīgi jumta konstrukcijas veidi, kad raibs paliek gar acīm. Savukārt, kopnes var izmantot ne vienīgi, kā ārējās mājas konstrukcijas, bet droši var būt izvēlēts gan kā mūsdienīgs interjera variants.

Uzzini vairāk – https://freimans.com/lv

Jau mājas jumta konstrukcijas veidi

Biežāk sastopamie jau ir mansarda un divslīpju jumts mājām, ir arī vienslīpes un maju četrslīpju jumti, un protams arī dažādu variāciju savienojumi. Neparastu mājas stilu varētu panākt, ja jumta konstrukcija ir plakana, taču šeit vienmēr ir ļoti daudz uzkopšanas pasākumu, tādēļ, ka dažāda veida nokrišiem nemaz nav aizplūšanas ceļu, taču jumta uzstādīšana var būt ekonomiskākā. Bet eksistē pat tādi jumta konstrukcijas veidi, piemēram, kā piramīdveidīgs jumts, kurš līdzinās sava veida piramīdai. Minētais veids parasti ir pielietots kā rotājuma jumta papildinājums. Vēl viens neparastais jumta konstrukcijas veids ir ar asimetriju, kur tad raksturīga viena īsa mala un gara otra jumta puse. Ir jāapzinās, jo jumta veida uzbūve būs grūtāk realizējama, jo bez šaubām jumta uzstādīšana būs dārgāka. Tādēļ, ka uz neraksturīgajām jumta sastāvdaļām, ir nepieciešams un papildus jumta segums.

Koka kopnes vai varbūt jumta spāres, ko tieši izvēlēties?

Eksistē ļoti daudz dažnedažādu konstrukciju veidu, kuri atšķiras pēc jumta tipa vai pēc tā kas tieši noklās jumtu, vai kādā veidā tiks veikta jumta siltināšana. Tradicionāli izvēlās jumta spāres, taču tas variants būs izdevīgs gadījumos, kad paredzēta jumta uzstādīšana objektam tikai līdz 6 metriem. Ņemot vērā to, ka jumta spāres būs taisītas jau uz objekta, tas prasa ilgu laiku kā arī obligāta profesionālu klātbūtne. Savukārt kopnes tiek izgatavotas rūpnīcā un tiek atvestas gatavas. Tādējādi jumta uzstādīšana paliek saprotama un ātri izdarāma. Koka kopnes tiek pielietotas ne vien dzīvojamo māju celtniecībā, bet arī, piemēram, milzīgu ēku un angāru jumta likšanā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *