KOMPRESIJAS ZEĶU PRIEKŠROCĪBAS

Mūsu pašsajuta katru dienu būtiski ietekmē veselību un komforta līmeni, kas, savukārt, iet roku rokā ar to, ko dienas gaitā varam vai nevaram paveikt. Ja cilvēks jūtas fiziski slikti, tad arī emocionālā labsajūta, darba spējas un ikdienas gaitas tiek būtiski ietekmētas un traucētas. Šādi mirkļi ir īpaši atbilstoši tam, lai dotu savam ķermenim un garam iespēju atpūsties un uzlādēt spēkus. Rehabilitācijas process palīdz ķermenim atgūt specifiskās dabiskās funkcijas un uzkrāt enerģiju. Kā piemēram, ja esat grūtniece, esat pārcietis vēnu operāciju vai ikdienā vienkārši esat pakļauti lielai slodzei dažādās ķermeņa zonās, liels atspaids ķemeņa pašsajūtai būs kompresijas apģērbs un tieši kompresijas zeķes. Topošās māmiņas katrā ziņā novērtēs ne tikai kompresijas zeķes, bet arī grūtnieču jostas un speciālo apakšveļu, kas būs lieliski palīgi ne tikai grūtniecības, bet arī pēcdzemdību periodā. Situācijās, kad nepieciešama nopietni rehabilitācijas pasākumi, bez šaubām jāizvērtē iespēja iegādāties dažāda veida ortozes.

Kompresijas apģērbs iesākumā varētu šķist mazliet dīvains, taču pēdējā laikā kļūst ar vien populārāks. Ar vien lielākoties aktīvās atpūtas piekritēji, izvēlas zem sava brīvā, sportiskā apģērba, pavilkt apakšā kompresijas bikses, kreklu, zeķes. Šādā veidā ir iespējams mazināt noguruma un diskomforta radītās neērtības, jo kompresijas apģērbs uzlabo asinsriti slodzes reizēs. Kompresijas zeķes un kompresijas apģērbu var atrast arī dažādās aptiekās, kopā ar cita tipa kompresijas izstrādājumiem. Tautā sauktas dēvētas arī kā vēnu zeķes, šis apģērba gabals būs liels atbalsts arī lidojumu laikos, stāvoša darba darītājiem vai vienkārši profilaktiskos nolūkos.

 

KAS IZRAKSTA PIEMĒROTAS ORTOZES?

Ortozes palīdz ikdienā atgūt un attīstīt zudušās pašaprūpes un ikdienas iemaņas, tālab tās ir īpaši noderīgas cilvēkiem pēcoperācijas un rehabilitācijas periodā, kā arī personām ar kustību traucējumiem. Ortozes parasti tik iedalītas medicīniskajās un sporta ortozēs, kas abas pilda atbalsta lomu. Kā jau pēc atslēgvārda var saprast, sporta ortozes ir izplatītākas sportistu vidū, bet medicīniskās – rehabilitācijas periodā. Pastāv dažāda tipa ortozes, kas katra pilda savu funkciju – ortozes celim, potītes ortozes, ortizes elkonim, ir arī ortozes roku pirkstu ufnkciju atjaunošanai, bandāžas un daudz kas cits. Lai iegādātos maksimāli piemērotas ortozes un bandāžas, ieteikums konsultēties ar funkcionālo speciālistu, jeb ergoterapeitu, par vislabāko risinājumu un piemērotāko ortozi konkrētajai problēmai.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *