KĀ IZRAUDZĪTIES BĒRNUDĀRZU SAVAM BĒRNAM?

Privātā bērnudārza gaitu uzsākšana var būt liels notikums ne tikai paša bērna, bet arī vecāku dzīvēs, jo mainās jau pierastās ikdienas gaitas un arī iesākas kas jauns. Latvijā bērnu pierakstīt bērnudārzu rindā uzreizi pēc piedzimšanas nav obligāta prasība, bet, ņemot vērā milzīgās bērnu dārzu rindās visā valstī, ne tikai Rīgā, vecākiem citas opcijas nemaz nav. Tas nozīmē, ka vslabāk piemērotu pirmo mācību iestādi savam mazulim uzsākt meklēt un izraudzīties neilgi pirms mazuļa ierašanās šajā pasaulē. Ņemot vērā to, ka bērnu uzņemšanai rindā bērnudārzā ir nepieciešams bērna personas kods, to var izdarīt tikai tad, kad bērns ir piedzimis. Populāra prakse vecāku vidū ir bērnus pierakstīt gan privātā, gan valsts bērnudārzā, jo rinda valsts dārziņā, noteikti, pienāks tikai pēc trīs gadiem, taču bērna kopšanas atvaļinājums beidzas pēc viena gada vai pusotra.

KUR PELDINA PAVISAM MAZUS BĒRNUS?

Daudzi vecāki mācību iestādi, arī bērnudārzu, saviem bērniem mēdz izvēlēties pēc vairākiem kritērijiem. Līdzās pirmsskolas izglītības iestādes lokācijas vietai tuvu mājām vai ofisam, liela loma ir arī fakultatīvajām nodarbībām. Vispopulārākās var būt matemātikas un kādas svēsvalodas papildus apmācības, bet pēdējos gados kļūst populārs arī baseins vai peldētprasmes apmācība jau no zīdaiņa vecuma. Ja zīdaiņu peldināšana vai peldēšana bērniem nodarbības var būt iestādes sarakstā, tad katrā ziņā var apgalvot, ka daudzi vecāki izvēlēsies tieši šo mācību iestādi.

KĀ BĒRNUS PIESAKA RINDĀ PRIVĀTAJĀ DĀRZIŅĀ?

Daudziem jaunajiem vecākiem rodas jautājumi par to, kā bērnus var pieteikt rindā pirmsskolas mācību iestādē. Tehnoloģijām attīstītais divdesmit pirmais gadsimts dod daudz priekšrocību, attiecīgi tas nozīmē, ka bērnu rindā var pieteikt arī internetā. Privātās mācību iestādes uzņemšana rindā, parasti, ir jāsaskaņo ar iestādes vadību, kas vienmēr laipni visu pastāstīs un izskaidros, lai vecāki varētu vieglāk pieņemt lēmumu. Bieži vien, privātajos dārziņos bērni savas gaitas var sākt jau pēc viena gada vai pusotra. Ļoti retos gadījumos rinda tik īsā laika posmā pienāk pašvaldības bērnudārzos. Valsts un arī pašvaldības nereti piedāvā līdzfinansējumu vecākiem, kuru bērni apmeklē privāto bērnudārzu, jo valsts bērnudārza rinda vēl nav pienākusi vai mācību maksu nākas segt no savas kabatas.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *