Ēkas celtniecība un jumta uzstādīšana

Jumta konstrukcija būs viens no būtiskākajiem momentiem ēkas būvniecības procesā. Kad tiek uzstādīts jumts un jumta segums, ir svarīgi ievērot tehnoloģiju uz kā balstās pati jumta uzstādīšana, turklāt kuras pārkāpšana varētu radīt nepatikšanas, piemēram, siltuma zudumu, ūdens tecēšanu mājā vai pat, ka tiek sagrauta pat jumta konstrukcija. Priekš tam, lai mājas jumts tiktu galā ar tā aizsargāšanas darbībām, tam jābūt pareizi uzbūvētam, turklāt būvniecības laikā nevajadzētu aizmirst arī par tāda veida lietu, kā jumta siltināšana. Protams, ir arī iespēja izmantot jumta kopnes gan kā dizaina elementu, gan kā jumta balsta funkciju.

Uzzini vairāk – http://marupesjumti.lv/

Dažnedažādie māju jumti jebkādai vēlmei

Uzsākot mājas projektu, vispirms ir jāapdomā dizains, kur tiek iekļauta gan jumta konstrukcija, gan jumta segums unn tā veids. Mūsdienās jumta konstrukcijas veidi eksistē diezgan dažādi, taču biežāk pielieto vienas slīpnes vai daudzslīpnes jumtus, kaut gan pieprasīti ir arī plakanveida jumti, veidojot četrstuŗveidīgus mājas dizainus. Bieži ir pielietotas kopnes, mēģinot padarīt mitekļa interjeru interesantāku. Šodien jumta uzstādīšana var būt no dažādiem izejmateriāliem, piem., dakstiņu jumts ir ļoti izturīgs un ilggadīgs, bet, piemēram, plakaniem jumtiem vislabākais jumta segums ir bitumena jumts, kura priekšrocība ir ātra ieklāšana un diezgan zema cena. Taču pirms tiks piemeklēts jumta segums vai jumta konstrukcija, izrunājiet šo momentu ar savu būvdarbu vadītāju.

Kopnes vai arī jumta spāres, kas labāk?

Jumta spāres un to konstrukcija ir no mauerlata, ka arī no tādas konstrukcijas, kas piešķir sistēmai izturību un stingrību: šķērstieņi, statņi, bet pašas spāres nokarājas vai tiek izvietotas slāņiem. Mūsdienu koka kopnes izceļas ar to, kad to pamati neizjūt šīs slodzes. Kopnes pamats vienlaicīgi kalpo kā grīdas sijas un atbalsta rīks. Turklāt, izmantojot spiedes, dioganāles un arī stiepšanu, speks sadalās pa visu kopni. Ir labi jūtams, kad jumta kopnes ir jumta kopnes būs labākas nekā jumta spāres to klasiskajā versijā, turklāt daudz lētākas. Taču tagad var būt izvēlēta apvienota konstrukcija jumtam, tādā veidā tiek iegūtas priekšrocības no abiem variantiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *