AR KO APSILDĪT MĀJU ZIEMAS MĒNEŠOS UN AUKSTĀS VASARAS NAKTĪS?

Kad tuvojas ziema, aktuāls kļūst jautājums par piemērotu telpu apkurināšanu savā mājoklī. Šādos gadījumos nedaudz paveicies ir daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem, par kuru telpu apkuri rūpējas namu apsaimniekotājs, pieslēdzot apkuri apkures sezonas sākumā. Bet, ja dzīvojat privātmājā, eksistē daudz un dažādi risinājumi tam, kā drēgnā laikā nodrošināt siltas telpas, turklāt tas ir aktuāli arī aukstajās dienās vasarā vai pavasarī. Projektējot māju, jebkurš arhitekts, pašā mājokļa vidū, pat ja tam nav vajadzība, ieprojektēs dūmvadu, lai vajadzības gadījumā ir iespējams mainīt telpu apsildes formu bez liekiem izdevumiem un problēmām. Dūmvads tiek izbūvēts mājokļa vidū, lai tam var piekļūt viegli no jebkuras telpas mājā un skurstenim pievienot krāsni vai arī kamīnu.

KAMĪNKRĀSNS VAI PLĪTS? KĀ IZVĒLĒTIES?

Mūsdienās būtu iespējams uziet dažādus risinājumus kā apsildīt savu mājokli. Pēdējā laikā populāri ir mājas apsildīt ar elektrību, taču tas ir arī salīdzinoši dārgs prieks, tāpēc, ekonomiski izdevīga alternatīva ir krāsniņas, kamīni, granulu katli un arī tamlīdzīgi apkures varianti. Mājās sprakšķošs kamīns vai arī krāsniņa vienmēr asociējas ar siltumu un patīkamām emocijām. Nevajag bīties par to, ka krāsns vizuālais izskats varētu kaitēt telpas interjeram. Tās lieliski pilda savu lomu un nav uzkrītošas, un tad skatīt šeit var dažādus variantus, piemēram, stūra kamīnkrāsns būtu ekselenta izvēle lielām telpām, piem. viesistabām vai studijas tipa virtuves – viesistabas apvienojumam. Skaistās malkas liesmas ir redzamas no katras vietas telpā, pateicoties lielajam kamīna durtiņu stiklam. Eksistē opcija pasūtīt arī kamīnkrāsni, kurā ir iebūvēta cepeškrāsns. Šāds risinājums katrā ziņā liksies parocīgs visiem, kuriem patīk rosīties virtuvē. Saprotams, nevajag aizmirst arī par citām telpām vai blakus telpām. Piem., ja esat pirts saimnieks, eksistē dažādi risinājumi lai apsildītu arī šīs telpas. Ir iespējams izvēlēties starp divu veidu pirts krāsnīm. Tādām, kas piesilda vien saunas telpu, vai arī izvēlēties tādu krāsniņu, kas piesilda ne vien pašu pirti, bet arī priekštelpu, kas nereti tiek izmantota dažādu draugu kompāniju pulcēšanās reizēs. Arī pirts krāsnis, tā pat kā kamīni un malkas krāsniņas, tiek veidotas pēc askētiska un gaumīga skandināvu dizaina.

Attiecīgu apkures iekārtu savas mājas vai arī citu telpu apsildei, atrast noteikti nav problēma, un nevajag aizmirst, ka gada aukstajā laikā nekas tā neienes mājās un arī sirdīs siltumu, kā sprakšķoša krāsniņa vai kamīns!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *